30
10
2015

Relacje z festiwalu!

W październikowym magazynie Perkusista ukazała się obszerna relacja z festiwalu, tymczasem przedstawiamy opinie i wrażeniach naszych artystów, uczestników i wolontariuszy.

Ci ostatni przeszli samych siebie – to oni w czasie imprezy dzielnie wspierali całą naszą ekipę organizacyjną, a takie wspomnienia po tych 3 dnia ciężkiej pracy, są dla nas wielkim wyróżnieniem i wspaniałą nagrodą.

 

Do zobaczenia za rok:)!

Agnieszka Trzeszczak

 

WSPOMNIENIA WOLONTARIUSZY:

Warsaw Drum Festival -to były trzy cudowne dni!!Poznałam wielu wspaniałych ludzi, znakomitych perkusistów (Pozdrawiam Was serdecznie)WDF to również wiele inspiracji,które dała mi obecność podczas warsztatów,jak i koncertów.Każdy perkusista ma inne spostrzeżenie na granie i właśnie to, robi Nas wyjątkowymi,dlatego bądźmy cały czas sobą-za bębnami również!!Dziękuję również całej ekipie, jestem z Nas wszystkich dumna,że to się udało i wyszło mega!!! Agnieszka Aggie Trzeszczak jesteś the best!! Super inicjatywa, GRATULUJĘ!! Ten kto nie był ma czego żałować!Do zobaczenia za rok!!!”
Agata Aga Wyrwas 

„Dla każdego perkusisty uczestniczącego na WDF był to czas wielkich inspiracji, relacji, fascynacji, rewolucji, satysfakcji, katharsis, oraz pozytywnych wibracji, mocnych dźwięków i można by śmiało rzec: „Tablica Mendelejewa wszelakich układów rytmicznych”.
Agnieszka Aggie Trzeszczak, …mega robota, wielki szacun, wspaniała inicjatywa. Z wielkią radością patrzyliśmy na twoje łzy szczęścia:) 
Ja, jak i również cała rzesza muzyków jesteśmy ci niezmiernie wdzięczni za to wspaniałe wydarzenie i od dzisiaj wszyscy jak jeden mąż śmiało możemy oznajmić, że WDF nie spocznie na laurach polskiej sceny eventowej. Jesteśmy pewni, że ta pierwsza impreza to dobrze wylany grunt pod coś co będzie wiecznie ewoluowało, upgrade’owało i ani sie nie zorientujemy że nasza pozytywna energia, cheć wsparcia przyczyni się do podniesienia prestiżu tego wydarzenia na skalę światową.
Czekamy na jeszcze, bo tylko tym faktem jedynie wkurzyłaś nasze artystyczne kubki smakowe. Dziękujemy”
Konrad Tanewski  

 

 

„Dalej mam łzy w oczach na sama myśl. Spełniłam swoje marzenie i mam ochotę sie tym pochwalić, wydaje mi sie, ze to nic złego.  A to wszystko dzieki Warsaw Drum Festival! Dziękuje całej ekipie!!! Mimo, ze byłam tylko niewielką częścią tego wszystkiego to jestem niesamowicie dumna, że to sie udało! Poznałam wielu wspaniałych ludzi! Tu wymieniam… Xyz  Przede wszystkim dziękuje szefowej całego zamieszania Agnieszka Aggie Trzeszczak jesteś najlepsza! Gratuluje!!! Do zobaczenia za rok!!!”
Karo Grycan Marszałek

PODZIĘKOWANIA OD ZESPOŁÓW:

„Dziękujemy za zaproszenie i pamięć oraz w pełni profesjonalna obsługę oraz pomysł i realizację takiego karkołomnego pomysłu. Jesteśmy pod wrażeniem”
COMA

 

drumfestival_day1-6894
„Impreza pierwsza klasa. Gratulujemy pomysłu i wykonania.”

Poluzjanci

 

drumfestival_day3-9204

 

RELACJE ARTYSTÓW:

Mateusz Modrzejewski – zmotywowany(a) z: Michał Milczarek Trio i 2 innych użytkowników

8 września ·

Pierwsza edycja Warsaw Drum Festival dobiegła końca. Wspaniale, że takie wydarzenia w końcu zaczynają odbywać się w Polsce – ‪#‎WDF‬pokazał jak silne, różnorodne i zjednoczone jest nasze rodzime środowisko perkusyjne. Duma rozpiera moje bębniarskie serce, gdy o tym myślę. Oby tak dalej!

Wielkie dzięki dla organizatorów za zaproszenie – Agnieszka, Kasia, Oskar i cała reszta ekipy – jesteście najlepsi! Dzięki również dla wszystkich, którzy przyszli posłuchać Michał Milczarek Trio. To wielkie wyróżnienie grać dla tak wymagającej publiczności.

Nieustające podziękowania dla SoundTradeIstanbul Agop i‪#‎RolandPolska‬ za wsparcie i inspirację.

A na deser świetne zdjęcie autorstwa Łukasza Kaliszewskiego z naszego koncertu w Palladium.

Do następnego!

mm

—-

The first edition of Warsaw Drum Festival has ended. It’s fantastic that such events are emerging in Poland – WDF has shown how strong, diverse and united and is our native drumming community. Pride and joy fill my drummer’s heart when I think about it. That’s the way to go!

Thanks to the organizers – Agnieszka Trzeszczak, Kasia, Oskar and the rest of the team – you’re the best! Big thanks to everyone who came to our gig with Michał Milczarek Trio. It’s a great honor to play for such a demanding audience.

Thanks also to everyone at ‪#‎SoundTrade‬‪#‎IstanbulAgop‬ Cymbals and Roland Polska for their neverending support and inspiration. And for dessert, here’s a great photo from our gig @ Palladium shot by Łukasz Kaliszewski.

Until next time!

mm

 

 

„Na Warsaw Drum Festival 2015 czekałem z niecierpliwością z wielu powodów; byłem pod wrażeniem całego pomysłu, tego, ilu wspaniałych bębniarzy na tą imprezę zawita, no i w końcu ja sam musiałem jakoś dać radę wśród gąszcza tych wybitnych perkusistów…

Do tego miałem wrażenie, że może to być wyśmienity moment do zintegrowania ogromnej ilości warszawskich drummerów. Jak się okazało, nie myliłem się…..

Już od początku widziałem, że cała Ekipa organizacyjna pracuje perfekcyjnie. Koordynacja warsztatów/koncertów w dwóch salach, panele dyskusyjne, wystawa, przygotowywanie sprzętu, „dopieszczanie” artystów, wszystko to realizowane było na najwyższym światowym poziomie i do tego jeszcze w przesympatycznej atmosferze!

Pomysł z uruchomieniem dwóch sal – genialny! W mniejszej (Hybrydy) można było uczestniczyć w zajęciach warsztatowych, gdzie bębniarze odsłaniali tajniki swojego warsztatu i koncepcji gry. W większej (Palladium) podziwialiśmy już użycie tych wszystkich składników w gotowej miksturze, jaką był w większości przypadków powalający wszystkich z nóg show.

Wieczorne koncerty – rewelacja! Po całym dniu przebywania wśród bębniarzy dobrze było zobaczyć, że na świecie istnieją też np. basiści czy klawiszowcy…dzięki Bogu:-) Poziom bandów, bębniarzy w nich grających, nagłośnienia, oświetlenia był imponujący.

Moje nadzieje na integrację warszawskiego środowiska bębniarskiego również ziściły się.

Wcześniej wydawało mi się, że okazje typu Festiwal w Opolu czy w Sopocie to najlepsza okazja do spotkania wielu kolegów bębniarzy w jednym miejscu i czasie. Od września tego roku wiem, że WDF przebija to wielokrotnie, biorąc pod uwagę możliwości konwersacji z kolegami reprezentującymi bandy (jazz czy death metal), które raczej na mainstreamowych  Festivalach nie wystąpią 🙂

No i do tego wisienki na torcie typu Matt Garstka czy Gergo Borlai….

Myślę, że wszyscy, razem z organizatorami, artystami, publicznością, wystawcami stworzyliśmy taką festivalową rodzinkę, która już się nie może doczekać następnego spotkania…..

Agnieszka Trzeszak po sukcesach organizacyjnych warszawskich Campów Thomasa Langa i Benny Greba postawiła już tylko kropkę nad i Warsaw Drum Festivalem 2015.

Aż boję się pomyśleć, co Ona jeszcze planuje :-)…”

MARISZ MOCARSKI

 

 

PODZIĘKOWANIA OD NASZYCH FACEBOOKOWICZÓW: